Na specjalne życzenie naszych słuchaczy, ten weekend sponsoruje literka 'R' jak ROCK!

Krążek "Oj tak!" etno-jazzowego trio Chłopcy kontra Basia, w którym 2/3 składu to chełmianie, dostał entuzjastyczną recenzję od czołowego, brytyjskiego dziennika The Guardian.

Barbara Derlak, Marcin Nenko i Tomasz Waldowski zostali opisani jako intrygujący polski zespół, z powodzeniem eksperymentujący z tradycyjną folkową muzyką. Robin Denselow, dziennikarz muzyczny The Guardian, ocenił ich album na 4 z 5 możliwych do uzyskania gwiazdek, co sprawia, że debiutancki krążek naprawdę przypadł do gustu dosyć krytycznym brytyjczykom. Pochwały zbiera zarówno Basia, opisywana jako "potężna siła, dominująca nad mocnymi riffami", jak i sekcja rytmiczna.

Treść całej recenzji dostępna jest po tym linkiem: http://www.theguardian.com/music/2014/aug/21/chlopcy-kontra-basia-oj-tak-review

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uwaga! Uwaga! Przypominamy o naszym konkursie fotograficznym "Express Na Wakacjach"! Weźcie "Express Chełmski" lub Radio Express na swój urlop albo wakacje. Pstryknijcie fotki i przyślijcie je do nas za pomocą facebooka! Na początku września wśród wszystkich, którzy to zrobią rozlosujemy aparat fotograficzny wysokiej klasy i inne atrakcyjne nagrody! Dajcie czadu!

Uwaga! Uwaga! Szukamy hitów na lato spośród wszystkich świeżutkich muzycznych nowości, które miały swą premierę w ciągu ostatnich tygodni. Na naszym facebooku systematycznie przedstawiamy Wam najnowsze muzyczne propozycje, które gramy także na antenie Radia Express! Calvin Harris, Mr. Probz, Nico & Vinz, Sigma czy Duke Dumont? Piersi, Artur Roje czy Marta Podulka? Która z piosenek ma szansę stać się przebojem lata, który będzie powracał jako wspomnienie wakacyjnych szaleństw, słonecznych plaż czy też przystanków na górskim szlaku? Głosujcie, lajkujcie i piszcie na naszym Wallu facebookowym, a my na początku września rozstrzygniemy konkurs i rozlosujemy wśród Was atrakcyjne muzyczne nagrody, w tym tablet i odtwarzacze mp3! 

Płyta Tygodnia Radia Express / Tydzień 30/2014 / Jason Mraz: Yes! / Warner Music / Nad albumem "Yes!" rezydujący w Kalifornii Jason Mraz pracował z zespołem Raining Jane. Album, według zapowiedzi artysty, będzie bardziej akustyczny i bardziej intymny, niepozbawiony jednak świetnych popowych melodii. O brzmienie zadbali Mraz oraz Mike Mogis (Bright Eyes, First Aid Kit, Rilo Kiley). Piosenki nagrywano w Omaha oraz w Oceanside, w Kalifornii. Jason wykorzystał w studiu między innymi wiolonczelę, sitar oraz wiele starych gitar. Oprócz miłości Mraz porusza też takie tematy jak wiara, uzdrawianie, spokój wewnętrzny oraz dbanie o środowisko naturalne. Dwukrotny laureat Grammy, Jason Mraz, często śpiewa o miłości. Jest ona ważnym, jeśli nie najważniejszym, tematem jego płyt i piosenek. Także singlowej „Love Someone”, promującej piąty studyjny album fantastycznego Amerykanina.

Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” i Grupa Express Chełmski zapraszają w ten weekend do Rejowca Fabrycznego na Festyn Lipcowy! Święto miasta trwać będzie w dniach 19 – 20 lipca br.

Podobnie jak w poprzednich latach, również teraz mieszkańcy Rejowca Fabrycznego i ich goście, będą mogli zwiedzić miejscową cementownię, bowiem Rejowieckie Dni Miasta to również Dni Otwarte Cementowni Rejowiec, należącej do Grupy Ożarów. Ten rok jest dla zakładu szczególny, bowiem obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia. Osoby, które chciałyby skorzystać z okazji zwiedzenia zakładu powinny zgłosić się w sobotę 19 lipca na postój przy Urzędzie Miasta. Stąd pojadą do cementowni busami, które będą odjeżdżać o 10.00 i 13.00. 
Wieczorem w parku dworskim w godzinach 19.00 – 24.00 organizatorzy zapraszają na zabawę plenerową z zespołem DEFIS.

W niedzielę, 20 lipca, po oficjalnej inauguracji festynu przez burmistrza Stanisława Bodysa, scenę opanują artyści z rejowieckiego ośrodka kultury. Publiczność będzie mogła podziwiać występ grupy „Aerodance”, pracującej pod opieką Karoliny Pilipczuk oraz zespół wokalny SZANSA przygotowany do koncertu przez Grzegorza Bochena. Na scenie z pokazem sztuk walki zaprezentuje się tez klub taekwon-do. 

Niedzielne spotkanie będzie też okazją do wręczenia nagród w dorocznym konkursie najładniejszych balkonów, działek i przydomowych ogródków. Organizowany przez samorząd i Stowarzyszenie Ekologiczne Ogrody Działkowe w Rejowcu Fabrycznym, przy wsparciu specjalistów z rejowieckiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, konkursie od lat pozytywnie wpływa na poprawę estetyki miasta oraz promocję postaw ekologicznych.

Tradycyjnie podczas festynu nie zabraknie humoru i dobrej muzyki. Wśród tegorocznych wykonawców znajdą się m.in. Kabaret Wyjście Awaryjne, zespół KARAMBOL, discopolowa BASTA, a z prawdziwym folk music show wystąpi zespół REDLIN.

Lipcowy Festyn zakończy niezwykle widowiskowy pokaz fajerwerków.

Do udziału w imprezie zapraszają organizatorzy: Rada i Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny, Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” oraz sponsor główny imprezy – Grupa Ożarów S.A.