Płyta Tygodnia Radia Express / Tydzień 43/2014 / Prince: Art Official Age / Warner / Prince, czyli: geniusz, wizjoner, multiinstrumentalista, kompozytor i producent, jeden z największych artystów w historii szeroko pojętej muzyki popularnej. Amerykański artysta z Minneapolis rodem przez cztery lata nie wydawał płyt. Za to na jesień 2014 roku przygotował dla milionów swoich fanów na całym świecie aż dwie niespodzianki w postaci albumów. Jednym z nich jest „Art Official Age”. 
Materiał jest solowym dziełem Księcia. Jego zwiastunem było parę piosenek, które pojawiły się w sieci na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, choćby "Breakdown", "Breakfast Can Wait", "This Could Be Us" i "Funknroll". Właśnie do internetu trafiła kolejna zapowiadająca "Art Official Age" kompozycja. Jest nią "Clouds", którą Prince nagrał z gościnnym udziałem Lianne La Havas.
Album "Art Official Age" wyprodukował Prince do spółki z Joshuą Weltonem.

Piosenki Grzegorza Hyżego „Na chwilę” czy „Wstaję” wciąż nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wokalista, który otrzymał statuetkę za Najlepszy Radiowy Debiut, a który wydał fenomenalną płytę „Z całych sił” cieszy się naprawdę zasłużoną sławą. Grzegorz już w najbliższy weekend zagra w Chełmskim Domu Kultury. W Radiu Express mieć będziemy z tej okazji wejściówki konkursowe, wywiad z Artystą i nowego singla! Długo wyczekiwany przez fanów, trzeci singiel ze świetnie przyjętej przez krytyków i publiczność złotej płyty Grzegorza Hyżego i TABBA, piosenkę "Pusty Dom" grać będziemy od najbliższego poniedziałku w naszym eterze bardzo często!

Uwaga! Uwaga! Prace nad kontynuacją największego w ostatnich latach wydarzenia ChDK, spektaklu "OPOLE 80 vol. 2", trwają. Wy także możecie wziąć w tym udział! CHDK zaprasza wszystkich pragnących znaleźć się w elitarnym gronie wokalistów drugiej części Opola Osiemdziesiąt. "Szukamy ciekawych osobowości i głosów. Zapraszamy do Chadeku 5 listopada! Początek przesłuchań o godzinie 18 w sali widowiskowej CHDK."- powiedział nam Mariusz Matera.

Regulamin

1. W przesłuchaniach mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia wzwyż.

2. Należy przygotować dwa utwory po Polsku, przy czym jeden musi być przebojem lat 80-tych.

3. Podkłady muzyczne mają być w formacie audio, nagrane na płycie Cd.

4. Dopuszczalne jest wykonanie a`capella.

5. Jury ocenia warsztat wokalny, prezencję oraz umiejętność naśladowania pierwowzoru.

6. Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione mailem lub telefonicznie.

 

 

Powodzenia! 

Dzisiejszą audycję sponsorowały literki T i M, liczba 3 oraz następujące kawałki:

Płyta Tygodnia Radia Express / Tydzień 42/2014/ Robin Schulz: Prayer / Warner / Pochodzący z Osnabrück 27-letni didżej Robin Schulz zgodnie określany jest przez media wschodzącą gwiazdą muzyki klubowej. Na debiutanckiej płycie Niemca znalazły się zarówno jego własne produkcje, jak i remiksy. Robin Schulz mimo młodego wieku jest jednym z najpopularniejszych niemieckich didżejów (może to zasługa genów, bo jego tata także był znanym za naszą zachodnią granicą didżejem). W marcu 2013 roku jego remiks kawałka „Waves” (oryginalnie nagranego przez rapera o ksywce Mr. Probz) zepchnął z pierwszego miejsca listy singli w Niemczech samego Pharrella Williamsa! Szczyt notowań numer zdobył też w Wielkiej Brytanii. Parę miesięcy temu didżej popełnił udany remiks utworu duetu Lilly Wood & The Prick, „Prayer In C”.

Debiut płytowy Robina nosi tytuł „Prayer” i wypełniło go 20 kawałków, wśród których są remiksy Lykke Li („No Rest For The Wicked”), Coldplay („A Sky Full Of Stars”), czy Clean Bandit feat. Jess Glynne („Rather Be”). Parę numerów to dzieła Schulza, solowe lub z udziałem zaproszonych gości. Całość promuje remiks numeru „Willst Du” Alligatoah.

Album „Prayer” to kwintesencja głębokiego deep house'u, nagrana przez najciekawszego obecnie reprezentanta tej sceny w skali światowej. Jego piosenki okupowały pierwsze miejsca w kilkunastu krajach świata, w tym notowania iTunesa, Amazona, serwisu Spotify, notowania aplikacji Shazam.

Mamy wspaniałą wiadomość dla fanów progresywnego rocka! Dziewiątego października 2014 roku, światową premierę miała nowa piosenka legendarnej grupy Pink Floyd! Kompozycję, która zwiastuje pierwszy od 20 lat album zespołu, "The Endless River", grać będziemy w Radiu Express już od najbliższego poniedziałku!

Utwór „Louder Than Words” powstał w 1993 roku, w trakcie sesji nagraniowych płyty "The Division Bell", gdy David Gilmour, Rick Wright i Nick Mason po prostu sobie pogrywali. Po ponad 20 latach Gilmour i Mason wrócili do tamtych sesji, odnaleźli zapis i odpowiednio przerobili kompozycję. Małżonka Davida, Polly Samson, napisała do niej tekst.

 "Muzyka powstała w trakcie ostatnich sesji do »Divuision Bell«. Graliśmy we trójkę na moim studiu Astoria, na łodzi, a klawisze Ricka w tej kompozycji przypominają mi, że uczysz się coś cenić dopiero, gdy to stracisz. Na samym początku prac nad albumem poprosiłem Polly, aby napisała tekst. Uznała, że to, co jej zaprezentowałem, nie wymaga słów i samo słuchanie nas jest o wiele bardziej interesujące. Ale w końcu napisała je właśnie do tej piosenki, która w piękny sposób wyraża to, jak rodzi się to coś szczególnego, kiedy ja, Nick i Rick graliśmy razem. Ta magia była głośniejsza niż słowa" – mówił David Gilmour.

Album "The Endless River" będzie mieć premierę 10 listopada 2014 roku za sprawą Warner Music Poland.