Płyta Tygodnia Radia Express, Tydzień 40/2014 / George Ezra: Wanted On Voyage / Sony Music / Jeden z najbardziej uznanych debiutantów tego roku - George Ezra – nareszcie wydał długo oczekiwaną debiutancką płytę. Krążek przyniósł już 3 duże hity młodego wokalisty-kompozytora, uznawanego przez niektóre media za "19-Latka o głosie 50-latka" - „Did You Hear The Rain?”, „Cassy O’” i „Budapest”, który właśnie święci triumfy w całej Europie. Wydany oryginalnie jesienią 2014 roku jako utwór do darmowego pobrania odtwarzano na Spotify ponad 10 milionów razy a dwie wersje klipów do tego numeru mają w sumie ponad 5 milionów wyświetleń. Przypomnijmy też, że w styczniu b.r. George uznany został za jednany za jedną z 5 największych nadziei 2014 roku przez BBC (TOP5 w plebiscycie Sound Of 2014). Wyprzedanie 22 koncertów z jego brytyjskiej, a później także europejskiej trasy było więc naturalną koleją rzeczy.

‘Wanted On Voyage’ nagrany został na pomiędzy listopadem 2013 a styczniem b.r. w Clapham w południowym Londynie pod okiem producenta Cama Blackwooda. Ezra sam zagrał wszystkie partie gitary, basu i klawiszy. Utrzymana w dużej mierze w klimatach akustycznych płyta zawiera sporo zaskoczeń: czasem są to motywy elektroniczne (Stand By Your Gun) a czasem bluesowe (Listen To The Man). W warstwie lirycznej znajdziemy tu dużo przemyśleń młodego muzyka, ale zabraknie też luźniejszych, dowcipnych tekstów, jak choćby w Drawing Board, będącym fikcyjnym odwetem na dawnej kochance „To naprawdę zabawna płyta” – podsumowuje Ezra. „Bo i nagrywanie jej było też dobrą zabawą”.

Chełmski Klub Rotarian, pod patronatem Grupy Express zaprasza do udziału w konkursie "Pomocna Dłoń", którego stawką jest przygoda życia- rejs słynną Pogorią! Szczegóły zabawy i jej regulamin w fotce poniżej!

Dzisiejszą audycję sponsorowały literki D i B, liczba 9 oraz następujące kawałki:

Płyta Tygodnia Radia Express, Tydzień 39/2014 / Tom Petty & The Heartbreakers: Hypnotic Eye / Warner / "Hypnotic Eye" to 100 procent r'n'rolla! To także 13 studyjny album Tom Petty & The Heartbreakers. "Chciałem nagrać płytę rockandrollową. Nie mieliśmy takiego bezpośredniego albumu od wielu, wielu lat" – mówił Tom Petty w rozmowie z magazynem "Rolling Stone".
Tom Petty And The Heartbreakers to amerykańska grupa rockowa z Gainesville na Florydzie. Jedni z pionierów bezpretensjonalnego, szczerego rocka (tzw. heartland rock), którego przekaz dotyczy w dużej mierze problemów klasy pracującej. Swój styl oparli na gitarach, rezygnując z klawiszy typowych dla rocka lat 80. Tom Petty And The Heartbreakers sprzedali na całym świecie ponad 80 mln płyt, co czyni ich jednym z najlepiej sprzedających się zespołów wszech czasów.

Wielki muzyczny sztorm nadciąga! 4 października to data którą warto zapamiętać. Po raz kolejny wracamy do znanych nam wszystkim żeglarskich klimatów w czwartej edycji Chełmskiego Festiwalu Szantowego. To będzie dzień pełen niesamowitych wrażeń, w końcu 35 lecie Klubu Żeglarskiego CHEŁM zobowiązuje! O godzinie 12.00 na pokład wyobraźni zaprasza zespół Klang w autorskim repertuarze dla dzieci. Jest to propozycja dla najmłodszych wilków morskich z edukacyjnymi tekstami i łatwą melodią.
Podczas koncertu dzieci będą się uczyć śpiewać piosenki, odpowiadać na zagadki, wykonywać wiele zabaw ruchowych w rytm śpiewanych wspólnie utworów a także aktywnie uczestniczyć w koncercie na scenie.
Zapraszamy zatem całe rodziny bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. Wstęp na koncert jest bezpłatny, za bilet zapłaci jedynie opiekun. Żeby było ciekawiej bilet ten obowiązuje również na wieczorną część festiwalu, która rozpoczyna się o godzinie 17.00.
Tu również postaramy się nie zawieść chełmskiej publiczności. Na fale żeglarskich melodii wzniosą nas takie gwiazdy jak EKT Gdynia, Klang oraz Syndrom Beczki. Tego wydarzenia nie można pominąć! Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy i świętowania 35 lecia chełmskiego żeglarstwa.

Bilety wstępu na całodzienną imprezę do nabycia w Chełmskim Domu Kultury za jedyne 25 zł (w dniu festiwalu 30 zł)

Dzisiejszą audycję sponsorowały literki H i D, liczba 11 oraz następujące kawałki: