Kilka tysięcy widzów bawiło się dziś podczas gminno powiatowych dożynek zorganizowanych przez Gminę Chełm i Starostwo Powiatowe w Chełmie! Program, obfitujący w wiele wydarzeń muzycznych i kulturalnych, przyniósł także rozstrzygnięcia licznych konkursów, w tym także ten, w którym jedna z odwiedzających plac przy Zalewie w Żółtańcach pań, odjechała do domu skuterem. Prawdziwą wisienką na torcie spotakania przy pięknej pogodzie, był jednak wieńczący zabawę koncert zespołu Blue Cafe! Dominika, Paweł i reszta zespołu udowodniła wysoką formę, a Publiczność zaprosiła zespół do siedmiu bisów! Szczegółowa fotorelacja z wieczornego koncertu jutro, dziś pamiątkowe zdjęcie zespołu z Publicznością!

Czternasty września 2014 roku to dzień, w którym Twoje nogi mogą czynić dobro! Bieg Sponsorowany Caritas to przedsięwzięcie, którego celem jest zebranie środków na Fundusz Caritas Dzieciom. Jego zadaniem jest finansowanie dożywiania, operacji, stypendiów, wypoczynku letniego i zimowego oraz wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

Masz dwie możliwości aby wziąć udział w biegu, zostać zawodnikiem lub jego sponsorem. Jeśli chcesz zostać zawodnikiem:

1. Zgłoś się za pośrednictwem strony internetowej www.biegcaritas.pl.
2. Znajdź osoby, które zasponsorują Twój bieg!
Każdy bieg jest podzielony na 5 odcinków, które w zależności od wariantu biegu mają różną wartość:
a) biały – wartość jednego odcinka to min 30zł, wartość biegu to 150 zł
b) srebrny - wartość jednego odcinka to min 100zł, wartość biegu to 500 zł
c) złoty - wartość jednego odcinka to min 200zł, wartość biegu to 1000 zł
3. Zachęć przynajmniej 3 osoby do uczestniczenia w biegu.
4. Weź udział w wydarzeniu na Facebooku.

Jeśli chcesz zostać sponsorem biegu:

1. Zgłoś się za pośrednictwem strony internetowej www.biegcaritas.pl
2. Wybierz osobę oraz dystans jaki chcesz zasponsorować.
Możesz zostać sponsorem:
a) Biały – min. 30 zł
b) Srebrnym – min. 500 zł
c) Złotym - min. 1000 zł
3. Dokonaj wpłaty na konto.
4. Zachęć przynajmniej 3 osoby do zasponsorowania biegu.
5. Weź udział w wydarzeniu na Facebooku.

Już 14 września Bieg Caritas w Chełmie – startujemy od 12:30 przy Parafii Przenajświętszej Trójcy (Plac Jana Pawła II 2). Natomiast 21 września widzimy się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Razem z Fundacją Rozwoju Sportu w Lublinie oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizujemy dla Was bieg na 2,5km, 10 km i rajd rowerowy. Wszystko dla podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom. Widzimy się już od 11:00! NIE ZWLEKAJ ZGŁOŚ SIĘ! WWW.BIEGCARITAS.PL

Jeżeli nie masz możliwości wzięcia udziału w biegu sponsorowanym, a chcesz wesprzeć działania Funduszu Caritas Dzieciom to dokonaj darowizny na konto:
Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Pekao S.A. O/Lublin 96 1240 1503 1111 0010 5056 2610.

OSOBA DO KONTAKTU:
Magdalena Pawlak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gsm 662 722 342

POBIEGNIJ, POJEDŹ LUB ZASPONSORUJ DLA PODOPIECZNYCH FUNDUSZU CARITAS DZIECIOM.
DO ZOBACZENIA NA BIEGU!

Dzisiejszą audycję sponsorowały literki S i G, liczba 16 oraz następujące kawałki:

Michał Bartoszuk, młody, śpiewający chłopak dążący do spełnienia swoich marzeń. 

Michał to młody wokalista pochodzący z Chełma, śpiewu uczy się już od 9 lat. Obecnie pracuje nad debiutanckim singlem, który będzie zapowiedzią jego przyszłych artystycznych wyzwań. Singiel w spokojnej stylistyce opowiadać będzie o „Ulicach Serca”, czyli lekkim zamieszaniu uczuciowym, o poszukiwaniu swojego miejsca w miłości, swojej wybranki serca. Jak mówi artysta jest to bardzo osobisty utwór  niosący przesłanie dla ludzi w podobnej sytuacji. Autorką tekstu jest młoda, utalentowana tekściarka Patrycja Kuśmierczuk a producentem Grzegorz Herliczek. Premiera internetowa singla, którego Radio Express jest patronem medialnym, planowana jest na 13 września 2014 roku. Piosenka dostępna będzie w serwisie YouTube o godzinie 20:00.

WIĘCEJ O MICHALE:

Michał Bartoszuk – młody, pochodzący z Chełma wokalista. Po raz pierwszy publiczności zaprezentował się w 2007r, kiedy to wraz z nieistniejącym już Zespołem Muzyki Dawnej – Artes Liberales wykonał kilka utworów wokalno-instrumentalnych. Od czasu swojego debiutu scenicznego Michał zagrał kilkanaście koncertów solowych w całej Polsce oraz występował gościnnie na wielu  imprezach lokalnych i ogólnopolskich.

Michał od najmłodszych lat przejawiał zdolności muzyczne. W wieku 8 lat zaczął naukę śpiewu u Wandy Stopy, jak sam mówi, to Ona nauczyła go wszelkich podstaw oraz dała szansę poznania wielu wspaniałych ludzi związanych ze światem muzycznym. W sierpniu 2012 uzyskał nominację do Festiwalu „Laur – Kruszwica 2012” a w listopadzie wziął udział w castingu muzycznym do nowego polskiego boys bandu, w którym to jury (m.in.: Katarzyna Wilk), przyznało mu nominację do finału. W roku 2013 Michał zaczął bardzo poważnie budować swoją ścieżkę artystyczną. W czerwcu Michał zmuszony był do zmiany instruktora śpiewu i tak trafił do Studia Jazzu i Muzyki rozrywkowej w Lublinie; następnie do  indywidualnej trenerki wokalnej, absolwentki wydziału Jazz i Muzyka Estradowa oraz Edukacja Muzyczna w Lublinie. Oprócz wyżej wymienionych nauczycieli śpiewu Michał uczył się również u wybitnej wokalistki jazzowej – Grażyny Łobaszewskiej a także miał szansę wysłuchać porad i wskazówek dotyczących techniki wokalnej od córki Czesława Niemena – Natalii Niemem, Katarzyny Wilk, Katarzyny Groniec oraz Andrzeja Piasecznego. W styczniu 2014 Michał rozpoczął pracę nad debiutanckim singlem. Tuż po opublikowaniu informacji o przygotowaniach do wydania singla Michał rozpoczął współpracę z managerem muzycznym.

Już czternastego września, w „Strzesze u Wojciecha” wystąpi Magda Umer!

Krążek "Oj tak!" etno-jazzowego trio Chłopcy kontra Basia, w którym 2/3 składu to chełmianie, dostał entuzjastyczną recenzję od czołowego, brytyjskiego dziennika The Guardian.

Barbara Derlak, Marcin Nenko i Tomasz Waldowski zostali opisani jako intrygujący polski zespół, z powodzeniem eksperymentujący z tradycyjną folkową muzyką. Robin Denselow, dziennikarz muzyczny The Guardian, ocenił ich album na 4 z 5 możliwych do uzyskania gwiazdek, co sprawia, że debiutancki krążek naprawdę przypadł do gustu dosyć krytycznym brytyjczykom. Pochwały zbiera zarówno Basia, opisywana jako "potężna siła, dominująca nad mocnymi riffami", jak i sekcja rytmiczna.

Treść całej recenzji dostępna jest po tym linkiem: http://www.theguardian.com/music/2014/aug/21/chlopcy-kontra-basia-oj-tak-review

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!