Miło jest nam poinformowac, że Radio Express zostało partnerem akcji "Cicho! Bo Powstanie". My też, w związku z 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, będziemy milczec. Nie przez caly czas rzecz jasna, bo między 8.00 a 12.00 na naszej antenie specjalny program poświęcony Powstaniu i Powstancom. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Lubaszewski, który opowie także o chełmskich wątkach Powstania. Zagramy zakazane piosenki i powstancze utwory. Zapraszamy do słuchania! Więcej o akcji "Cicho! Bo Powstanie" tutaj - https://www.facebook.com/cichobopowstanie

Uwaga! Uwaga! Szukamy hitów na lato spośród wszystkich świeżutkich muzycznych nowości, które miały swą premierę w ciągu ostatnich tygodni. Na naszym facebooku systematycznie przedstawiamy Wam najnowsze muzyczne propozycje, które gramy także na antenie Radia Express! Calvin Harris, Mr. Probz, Nico & Vinz, Sigma czy Duke Dumont? Piersi, Artur Roje czy Marta Podulka? Która z piosenek ma szansę stać się przebojem lata, który będzie powracał jako wspomnienie wakacyjnych szaleństw, słonecznych plaż czy też przystanków na górskim szlaku? Głosujcie, lajkujcie i piszcie na naszym Wallu facebookowym, a my na początku września rozstrzygniemy konkurs i rozlosujemy wśród Was atrakcyjne muzyczne nagrody, w tym tablet i odtwarzacze mp3! 

Płyta Tygodnia Radia Express / Tydzień 30/2014 / Jason Mraz: Yes! / Warner Music / Nad albumem "Yes!" rezydujący w Kalifornii Jason Mraz pracował z zespołem Raining Jane. Album, według zapowiedzi artysty, będzie bardziej akustyczny i bardziej intymny, niepozbawiony jednak świetnych popowych melodii. O brzmienie zadbali Mraz oraz Mike Mogis (Bright Eyes, First Aid Kit, Rilo Kiley). Piosenki nagrywano w Omaha oraz w Oceanside, w Kalifornii. Jason wykorzystał w studiu między innymi wiolonczelę, sitar oraz wiele starych gitar. Oprócz miłości Mraz porusza też takie tematy jak wiara, uzdrawianie, spokój wewnętrzny oraz dbanie o środowisko naturalne. Dwukrotny laureat Grammy, Jason Mraz, często śpiewa o miłości. Jest ona ważnym, jeśli nie najważniejszym, tematem jego płyt i piosenek. Także singlowej „Love Someone”, promującej piąty studyjny album fantastycznego Amerykanina.

Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” i Grupa Express Chełmski zapraszają w ten weekend do Rejowca Fabrycznego na Festyn Lipcowy! Święto miasta trwać będzie w dniach 19 – 20 lipca br.

Podobnie jak w poprzednich latach, również teraz mieszkańcy Rejowca Fabrycznego i ich goście, będą mogli zwiedzić miejscową cementownię, bowiem Rejowieckie Dni Miasta to również Dni Otwarte Cementowni Rejowiec, należącej do Grupy Ożarów. Ten rok jest dla zakładu szczególny, bowiem obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia. Osoby, które chciałyby skorzystać z okazji zwiedzenia zakładu powinny zgłosić się w sobotę 19 lipca na postój przy Urzędzie Miasta. Stąd pojadą do cementowni busami, które będą odjeżdżać o 10.00 i 13.00. 
Wieczorem w parku dworskim w godzinach 19.00 – 24.00 organizatorzy zapraszają na zabawę plenerową z zespołem DEFIS.

W niedzielę, 20 lipca, po oficjalnej inauguracji festynu przez burmistrza Stanisława Bodysa, scenę opanują artyści z rejowieckiego ośrodka kultury. Publiczność będzie mogła podziwiać występ grupy „Aerodance”, pracującej pod opieką Karoliny Pilipczuk oraz zespół wokalny SZANSA przygotowany do koncertu przez Grzegorza Bochena. Na scenie z pokazem sztuk walki zaprezentuje się tez klub taekwon-do. 

Niedzielne spotkanie będzie też okazją do wręczenia nagród w dorocznym konkursie najładniejszych balkonów, działek i przydomowych ogródków. Organizowany przez samorząd i Stowarzyszenie Ekologiczne Ogrody Działkowe w Rejowcu Fabrycznym, przy wsparciu specjalistów z rejowieckiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, konkursie od lat pozytywnie wpływa na poprawę estetyki miasta oraz promocję postaw ekologicznych.

Tradycyjnie podczas festynu nie zabraknie humoru i dobrej muzyki. Wśród tegorocznych wykonawców znajdą się m.in. Kabaret Wyjście Awaryjne, zespół KARAMBOL, discopolowa BASTA, a z prawdziwym folk music show wystąpi zespół REDLIN.

Lipcowy Festyn zakończy niezwykle widowiskowy pokaz fajerwerków.

Do udziału w imprezie zapraszają organizatorzy: Rada i Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny, Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” oraz sponsor główny imprezy – Grupa Ożarów S.A.

„No ale po co ty jedziesz na trzy takie same koncerty?” – ileż razy ja słyszałem takie lub podobne temu pytanie. Obiektywnie rzecz biorąc, to rzeczywiście – oglądać te same zespoły, ba, słuchać prawie tych samych utworów trzy razy w ciągu 4 dni, a do tego przejechać w międzyczasie setki kilometrów, śpiąc na siedząco w autobusie, zakrawa na lekkie szaleństwo. Ale powiem Wam, że mija prawie tydzień od tego wszystkiego, a ja nadal żyję swoim tygodniem z Metallicą.

Płyta Tygodnia Radia Express / Tydzień 29/2014 / Krzysztof Krawczyk: Pół Wieku Człowieku / Warner / „Ta płyta to prawdziwe podsumowanie 50-letniej działalności Krzysztofa Krawczyka w dziedzinie piosenki. Choć było to zadanie trudne, bo jak zawrzeć w 17 nagraniach echa swoich fascynacji muzycznych, które rodziły przez te 50 lat u artysty wielorakość stylistyczną. Krzysztof Krawczyk, który trafił do muzyki na fali rock and roll`owej fascynacji pokolenia znaczonej przez Elvisa Presley’a i The Beatles, nigdy nie zamykał swego śpiewania w jednym przedziale stylistycznym. Nie dał się zaszufladkować, nie pozwolił znudzić się słuchaczom – ta myśl przyświecała mu przez całą drogę artystyczną. I nie znudzić się samemu sobie. Choć publiczność zawsze była i jest ponad wszystko! Śpiewać dla publiczności to nie znaczy jednak pod publiczkę! To znaczyłoby w ostatecznym rachunku brak szacunku dla publiczności.
Śpiewał i śpiewa dalej: rock and rolla, folk, country, pop, disco i dance, swing, soul, jazz, funky, piosenki biesiadne, religijne, latino, włoskie, rosyjskie, greckie, fado, reggae, tango, muzykę clubową, rap, muzykę cygańską, bałkańską…Nic nie jest mu obce!
Uwielbia łączyć elementy stylistyczne różnych rodzajów muzyki już nie tylko na jednej płycie, ale często w jednym utworze. Ulubionym jego słowem angielskim jest: crossover. To jest termin stosowany do muzyki wykraczającej poza ramy poszczególnych stylów. To jest przerzucanie pomostów między różnymi stylami muzyki. Na to może pozwolić sobie artysta nie tylko wielkiej technicznej sprawności śpiewania, ale któremu ta muzyka gra w sercu i w duszy. A produkt finalny nosi tytuł: Krzysztof Krawczyk. 50 lat dla publiczności i z wierną sobie publicznością. To kilka pokoleń, dlatego widownia na koncertach jest wielopokoleniowa. bo Krawczyk zdobył sobie status, który udało się zdobyć niewielu śpiewakom: Singer Family – śpiewaka rodzinnego. Dla Krawczyka niegroźne są już mody, które w historii muzyki rozrywkowej potrafiły stworzyć i zniszczyć nie jedną karierę. Jak powiedział Leonard Cohen: „Sukces to przetrwanie!”