Od kilkunastu dni na antenie Radia Express gramy najnowszego singla naszego ulubionego chełmskiego zespołu- formacji Myly Ludzie. Teraz "Farelka", za sprawą chłopaków ze Wschodniej.tv, doczekała się znakomitego obrazka. Mocno energetyczny, dynamiczny i bardzo lokalny teledysk będzie można już wkrótce zobaczyć w sieci. Wcześniej, bo już w najbliższy czwartek (30.10.2014), zespół zaprosi swoich fanów i przyjaciół na uroczysty pokaz videoklipu. Impreza odbędzie się w Whisky Pub przy ulicy Reformackiej w Chełmie, o godzinie 20.00. "Bardzo mi zależało, by teledysk do "Farelki" był prosty, autentyczny. Taki, jak tekst tej piosenki. Zdjęcia kręciliśmy na chełmskiej starówce i dachu Hotelu Kamena. Sprzyjała nam pogoda i ludzie, bo na plan zaprosiliśmy kilkoro naszych Przyjaciół"- powiedział nam Daniel Stachniuk, lider i wokalista Mylych Ludzi. "Kilka dni po premierze klip będzie można bez trudu znaleźć w Internecie, a profesjonalną obsługą zajmie się dla nas Vevo."

Dzisiejszą audycję sponsorowały literki B i S, liczba 20 oraz następujące kawałki:

Płyta Tygodnia Radia Express / Tydzień 43/2014 / Prince: Art Official Age / Warner / Prince, czyli: geniusz, wizjoner, multiinstrumentalista, kompozytor i producent, jeden z największych artystów w historii szeroko pojętej muzyki popularnej. Amerykański artysta z Minneapolis rodem przez cztery lata nie wydawał płyt. Za to na jesień 2014 roku przygotował dla milionów swoich fanów na całym świecie aż dwie niespodzianki w postaci albumów. Jednym z nich jest „Art Official Age”. 
Materiał jest solowym dziełem Księcia. Jego zwiastunem było parę piosenek, które pojawiły się w sieci na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, choćby "Breakdown", "Breakfast Can Wait", "This Could Be Us" i "Funknroll". Właśnie do internetu trafiła kolejna zapowiadająca "Art Official Age" kompozycja. Jest nią "Clouds", którą Prince nagrał z gościnnym udziałem Lianne La Havas.
Album "Art Official Age" wyprodukował Prince do spółki z Joshuą Weltonem.

Piosenki Grzegorza Hyżego „Na chwilę” czy „Wstaję” wciąż nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wokalista, który otrzymał statuetkę za Najlepszy Radiowy Debiut, a który wydał fenomenalną płytę „Z całych sił” cieszy się naprawdę zasłużoną sławą. Grzegorz już w najbliższy weekend zagra w Chełmskim Domu Kultury. W Radiu Express mieć będziemy z tej okazji wejściówki konkursowe, wywiad z Artystą i nowego singla! Długo wyczekiwany przez fanów, trzeci singiel ze świetnie przyjętej przez krytyków i publiczność złotej płyty Grzegorza Hyżego i TABBA, piosenkę "Pusty Dom" grać będziemy od najbliższego poniedziałku w naszym eterze bardzo często!

Uwaga! Uwaga! Prace nad kontynuacją największego w ostatnich latach wydarzenia ChDK, spektaklu "OPOLE 80 vol. 2", trwają. Wy także możecie wziąć w tym udział! CHDK zaprasza wszystkich pragnących znaleźć się w elitarnym gronie wokalistów drugiej części Opola Osiemdziesiąt. "Szukamy ciekawych osobowości i głosów. Zapraszamy do Chadeku 5 listopada! Początek przesłuchań o godzinie 18 w sali widowiskowej CHDK."- powiedział nam Mariusz Matera.

Regulamin

1. W przesłuchaniach mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia wzwyż.

2. Należy przygotować dwa utwory po Polsku, przy czym jeden musi być przebojem lat 80-tych.

3. Podkłady muzyczne mają być w formacie audio, nagrane na płycie Cd.

4. Dopuszczalne jest wykonanie a`capella.

5. Jury ocenia warsztat wokalny, prezencję oraz umiejętność naśladowania pierwowzoru.

6. Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione mailem lub telefonicznie.

 

 

Powodzenia! 

Dzisiejszą audycję sponsorowały literki T i M, liczba 3 oraz następujące kawałki: